Dobry sprzęt – połowa sukcesu

boxfit logo

Czy dobry sprzęt można zagwarantować Ci zwycięską walkę bokserską ? Raczej nie, ale z pewnością pomoże Ci ją wygrać. Wyobraź sobie 12 rund w niewygodnych butach. Ciężko, prawda ?

Dobry sprzęt bokserski to komfort nie tylko podczas walki, ale również podczas treningów. Dobrze dobrane i wysokiej jakości rękawice bokserskie zapobiegną kontuzjom, spodenki i koszulki bokserskie to komfort treningu i doskonała wentylacja.

Obecnie rękawice bokserskie (Adidas na przykład produkuje jedne z lepszych) wykonane mogę być ze skóry naturalnej lub syntetycznej, ale praktycznie wszystkie modele posiadają system, który zwiększa dopasowanie rękawic do dłoni. Rękawice mogą mieć atest AIBA lub nie i od tego zależy czy wykorzystasz je na turnieju czy tylko na sesji treningowej.

Spodenki bokserskie wykonane są z reguły z poliestru. Wybierając odpowiedni model nie powinniśmy sugerować się tylko wyglądem, ale i wykorzystaną w nich technologią. Tacy producenci jak Adidas w swojej odzieży często wykorzystują technologię ClimaLite®, która zapewnia odpowiednią wymianę ciepła i wilgoci. Dzięki czemu trening w takich spodenkach jest komfortowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odzieży bokserskiej lub kupić opisane w artykule spodenki czy rękawice bokserskie sprawdź sklep:

 

Boxfit

ul. Głuszyna 170A

61-329 Poznań
biuro@boxfit.pl534 840 704