Warto aktualizować swoją stronę www

olicom-logo-białe-225x212

Czy wiesz, że obecnie panuje moda na strony www, które mają spełniać zasadę użyteczności, czyli  „nie kazać myśleć użytkownikowi”.

Jest to stosowane zwłaszcza przy projektowaniu serwisów produktowych czy promocyjnych. Nie umieszcza się już na nich tylko suchych faktów, lecz dodaje  interesujące informacje, krótkie materiały video, dzięki czemu strony internetowe Poznań nie wymagają „przeklikania” wszystkich zakładek gdyż wszystkie informacje zawarte są na jednej stronie. Wystarczy, że użytkownik jedynie taką stronę scrolluje w dół, ponieważ stanowi ona całość, stworzona jako historia produktu, a jej celem jest przekazanie interaktywnych doświadczeń oraz jak najbardziej szczegółowego przedstawienia marki produktu .

Aby bardziej zaangażować użytkownika i zatrzymania go na naszej stronie, umieszcza się na niej internetowe elementy, które pozwalają wejść w interakcję. Dzięki temu użytkownik lepiej zapamiętuje co robi, dłużej pozostaje na stronie www, a także, co już udowodnione, angażuje więcej zasobów poznawczych swojego mózgu Takie działanie daje w efekcie  to, że taka strona internetowa po prostu bardziej się użytkownikowi podoba i co najważniejsze zapada w pamięć.

Nadeszła też moda na umieszczaniu na stronie pogrubionych dużych liter, które są często dominującym elementem układu strony.

Zbliża się 2016 rok, wiele z tych trendów w modzie aplikacji internetowych pozostanie, jednak na pewno będą inne. A wszystko to ma na celu zwiększyć zaangażowanie odwiedzających w odbiór treści, najważniejszej roli każdej strony www.